Kredyt jest jednym z najbardziej popularnych produktów bankowych. Znalezienie korzystnego kredytu może być nie lada wyzwaniem. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób, które interesuje zaciągnięcie kredytu czy pożyczki korzysta z pomocy doradców kredytowych.

Jakie usługi świadczy doradca kredytowy?

Doradca kredytowy jest osobą, dla której bankowe kredyty nie mają żadnych tajemnic. Osobom zainteresowanym kredytem udzieli więc wszelkich niezbędnych informacji. Potencjalny kredytobiorca na spotkaniu z tym fachowcem dowie się, jakie warunki musi spełnić, aby jego wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Udzieli on także wszystkich niezbędnych i bardzo wyczerpujących informacji o zasadach udzielania kredytów. Policzy także wszystkie koszty związane z kredytem. Doradcy kredytowi są osobami niezwiązanymi z żadnym konkretnym bankiem. Pracują dla wielu banków, są od nich niezależni. A dzięki temu mogą przedstawić klientom bardzo szeroką ofertę. Co więcej, posiada on informacje o wszystkich rodzajach bankowych kredytów. O pomoc do niego mogą zwrócić się wszyscy kredytobiorcy niezależnie od tego czy interesuje ich zaciągnięcie kredytu hipotecznego, czy gotówkowego. Co więcej, doradca kredytowy nie tylko pomoże klientom w wybraniu najbardziej dla nich korzystnej oferty kredytowej. Może im pomóc także w zebraniu niezbędnych dokumentów oraz w dopełnieniu wszelkich formalności w banku.

Czy usługi, które świadczy doradca kredytowy są drogie?

Osoby, które wahają się czy skorzystać z usług, które świadczy specjalista od kredytów obawiają się wysokich kosztów. Warto więc wiedzieć, że pomoc doradcy kredytowego nic nie kosztuje. Korzystający z jego usług klienci nie muszą się więc obawiać, że znacznie wpłynie to na koszt zaciąganego przez nich kredytu.

Wizyta u doradcy kredytowego trwa dość długo. W czasie spotkania zadaje on klientom bardzo wiele pytań. Osoby, które chcą skorzystać z jego pomocy muszą się liczyć z tym, że zostaną zapytane o wysokość zarobków, miesięczne wydatki i wcześniejszą historię kredytową. Są to bowiem informacje mające istotny wpływ na to, co klientowi jest w stanie zaoferować bank.

Jak skontaktować się z doradcą kredytowym?

Skontaktowanie się z takim fachowcem nie należy dzisiaj do trudnych zadań. Praktycznie każda osoba, która pracuje jako doradca kredytowy posiada stronę internetową. Znajduje się na niej formularz kontaktowy. Wystarczy go wypełnić, aby doradca skontaktował się z klientem sam. Jest to specjalista, któremu można zaufać. W charakterze doradcy kredytowego mogą bowiem pracować wyłącznie osoby, które otrzymały stosowne zezwolenie. Dokument ten jest wydawany przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Doradca kredytowy jest najbardziej kompetentną osobą, aby pomóc potencjalnym kredytobiorcom w wybraniu kredytu, którego warunki będą dla nich najbardziej korzystne. Jego pomoc może przyspieszyć procedurę przyznawania kredytu czy nawet ułatwić negocjacje z bankiem. Pomoc w tym zakresie nic przy tym nie kosztuje. Dla potencjalnych kredytobiorców jest to jeden z ważniejszych argumentów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY