Pluskwy to uciążliwe pasożyty, które często lęgną się w materacach i pościeli, ale również w innych meblach, a nawet za tapetami. Mogą się one dostać do domu wraz z używanymi meblami, zabawkami albo ubraniami. Pluskwy żywią się krwią, głównie ludzką, zaś bez pożywienia potrafią przetrwać wiele miesięcy. Jak skutecznie się ich pozbyć? Najlepiej przeprowadzić w całym mieszkaniu odpluskwianie Gdańsk. Jak w wielu innych dużych miastach, łatwo tu znaleźć oferty profesjonalnych firm, które skutecznie usuną owady.

 

Odpluskwianie Gdańsk – jak wykryć pluskwy?

Pierwszą oznaką, że w domu żerują pluskwy są ukąszenia pojawiające się po nocy. Jeśli domownicy zaczną się skarżyć na to, że coś ich pogryzło w czasie gdy spali, przyjrzyj się dokładnie materacom i pościli. Zauważysz na ich powierzchni jaja pluskiew – malutkie kuleczki wielkości ziarna maku, o jasnej barwie oraz brązowawe plamki – odchody owadów. Duże populacje pluskiew wydzielają też specyficzną woń.

Na czym polega odpluskwianie Gdańsk?

Odpluskwianie Gdańsk wymaga użycia środków chemicznych (cieczy lub gazów), które zabiją pluskwy i zniszczą ich jaja oraz niedojrzałe osobniki (tzw. nimfy). Środek nanoszony jest metodą oprysków, zamgławiania lub opylania. Używane substancje są toksyczne również dla ludzi i zwierząt domowych. Z tego względu na czas dezynsekcji należy poszukać noclegu w hotelu, a pupili umieścić u znajomych lub w hotelu dla zwierząt.

Sama dezynsekcja Gdańsk trwa około 20 -60 minut, jednak zanim można wrócić do mieszkania, należy poczekać kilkanaście godzin. Dopiero po tym czasie wszystkie owady są martwe, a środki chemiczne przestają być trujące. Informację o tym na jak długo opuścić mieszkanie otrzymasz od firmy, która podejmie się odpluskwiania.

Odpluskwianie Gdańsk – inne metody

Odpluskwianie Gdańsk można wykonać nie tylko środkami chemicznymi. Owady zwalcza się również wysoką temperaturą z certyfikowanych parownic. Strumień gorące, suchej pary zabuja owady i niszczy ich młode formy. Często łączy się tę metodę ze środkami chemicznymi, aby uzyskać lepsze efekty.

Odpluskwianie Gdańsk – jak przygotować mieszkanie?

Zanim w mieszkaniu rozpocznie się dezynsekcja Gdańsk, zabezpiecz naczynia, sztućce i produkty spożywcze, aby nie zostały skażone środkiem owadobójczym. Dobrze jest wskazać ekipie dezynsekującej miejsca, w których widziałeś największe skupiska pluskiew. Odsuń też meble od ścian, aby jak najbardziej ułatwić dostęp do oprysków. To ułatwi pracę ekipie wykonującej odpluskwianie.

Odpluskwianie Gdańsk – domowe sposoby

Eksperci z firm dezynsekcyjnych nie zalecają zwalczania owadów domowymi sposobami. Są one mało skuteczne, zwłaszcza w domach, gdzie populacja pluskiew jest już bardzo duża. Lepiej wykorzystać pieniądze na profesjonalne usługi ludzi, którzy mają wiedze i możliwości, aby dobrze wykonać odpluskwianie Gdańsk. Firmy dezynsekujące w tym mieście mogą zagwarantować, że dezynsekcja będzie w stu procentach skuteczna.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY