Nie mamy wpływu na to, z jaką skórą się rodzimy. Istnieje jednak spora szansa na to, aby dbając o nią we właściwy sposób poprawić jej stan i kondycję. Sucha skóra to zwykle pierwsza przyczyna powstawania zmarszczek mimicznych, nawet w bardzo młodym wieku. Poza tym, często daje wrażenie pieczenia i swędzenia. Na szczęście można znacząco poprawić jej stan i wygląd.

Jak nawilżyć skórę od zewnątrz i od wewnątrz?

Ważna kwestia to oczywiście odpowiednia pielęgnacja. Przede wszystkim, skórę twarzy, szyi i dekoltu myje się przy pomocy zimnej lub letniej wody. Gorąco z pewnością wysuszy ją jeszcze bardziej. Warto znaleźć dobrej jakości kremy nawilżające – na dzień i na noc i stosować je regularnie. Dobrym pomysłem jest też systematyczne stosowanie masek nawilżających, które działają w głąb skóry i zapewniają jej odpowiedni poziom nawilżenia.

Nie zapomnij o nawilżaniu

Wiedząc już jak pielęgnować suchą skórę, nie można zapominać również o kwestii jej nawilżania od środka. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nadmierna suchość skóry świadczy również o odwodnieniu organizmu. Należy więc wypijać codziennie przynajmniej dwa litry wody niegazowanej. Lepiej unikać kawy, herbaty i alkoholu. Swoją skórę można też nawodnić jedząc warzywa i owoce – najlepiej lokalne i świeże.

Jeśli pomimo podjęcia wysiłków skóra nie zadowala swoim stanem, wówczas pozostaje wizyta w gabinecie lekarza dermatologa. Specjalista oceni stan skóry, obejrzy ją dokładnie i na pewno zaproponuje odpowiednią terapię. Powinien też zaproponować dobrej jakości kosmetyki odżywcze.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY