Plamy na materacu są przede wszystkim nieestetyczne, ale również niehigieniczne. W domach, w których mieszkają zwierzęta domowe lub małe dzieci można się z nimi spotkać na co dzień. Producenci materaców nie zalecają jednak ich zbytniego moczenia i prania na mokro. W jaki sposób można się pozbyć najpopularniejszych plam ze swojego materaca do spania?

Jak usunąć tłuste plamy z materaca?

Z nimi doskonale poradzi sobie każdy płyn do mycia naczyń. Wystarczy nanieść go nieco na zwilżoną gąbkę i pocierać miejsce, w którym powstała plama. Następnie, oczyszczamy miejsce po plamie czystą wodą, ponieważ niektóre płyny mogą barwić tkaninę na konkretny kolor. Im szybciej zareagujemy, tym większa jest szansa, że uda nam się bez trudu pozbyć tłustych plam z jedzenia.

Wiele osób zastanawia się również nad tym jak usunąć plamy z krwi ze swojego materaca. W tej sytuacji bardzo ważną kwestią jest czas. Jeśli zareagujemy szybko, wystarczy spłukać zaplamione miejsce przy pomocy lodowatej wody. Gorąca woda utrwali krwistą plamę, o czym trzeba pamiętać. Jeśli nie zareagujemy na czas, konieczne może być zastosowanie domowego środka, który jest skuteczny również w przypadku innych plam.

Taki specyfik można przygotować samodzielnie przy użyciu składników, jakie znajdują się w każdym domu. Sodę oczyszczoną miesza się z wodą utlenioną z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Dla lepszego zapachu można również dodać kilka kropli ulubionego olejku zapachowego. Papka po nałożeniu na plamę musi porządnie wyschnąć, a następnie plamę odkurzamy dokładnie domowym odkurzaczem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY