Czy słyszałaś kiedyś jakieś naprawdę świetne wskazówki dotyczące szczotkowania włosów?Wygląda na to, że technika, którą większość stosuje od lat, zwykle nie jest najlepsza i wiele osób tak naprawdę nie wie jak szczotkować włosy, by zrobić to dobrze i ich nie niszczyć. Zebraliśmy najlepsze wskazówki dotyczące szczotkowania włosów, o których warto wiedzieć.

Wskazówka #1 Poczekaj aż włosy wyschną, zanim je rozczeszesz

Kiedy włosy są mokre ich włókna wypełniają się wilgocią i rozciągają się. To sprawia, że każde pasmo włosów jest słabsze, co oznacza, że czesanie mokrych włosów powoduje znacznie więcej szkody, niż przynosi korzyści.

Zatem koniecznie pozwól włosom odpowiednio wyschnąć przed szczotkowaniem, abyś nie spowodowała dużej ilości niepotrzebnych uszkodzeń. Jeśli już naprawdę musisz rozplątywać mokre włosy, użyj bardzo grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami.

Wskazówka #2 Nie przesadzaj ze szczotkowaniem

W dawnych czasach kobiety miały swoje własne sposoby na rozczesywanie włosów i w efekcie godzinami siedziały i czesały włosy. To błąd, bowiem nadmierne szczotkowanie nie zapewni pożądanych wyników, a w rzeczywistości doprowadzi to do tego, że Twoje włosy będą:

  • słabe,

  • kruche,

  • cienkie.

Zamiast tego lepiej skoncentruj się na dobrej jakości szczotkowaniu, a nie na ilości czasu, którą na to poświęcisz.

Wskazówka #3 Mądrze wybierz szczotkę

Syntetyczne włosie może być zbyt szorstkie dla włosów i prowadzić do większych uszkodzeń. Zamiast tego wybierz szczotki z naturalnego włosia – nie tylko zmniejszą uszkodzenia, ale też sprawią, że Twoje włosy będą gładkie i miękkie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY