Szczęśliwi posiadacze tarasu wiedzą, jak istotna jest jego odpowiednia aranżacja. Chodzi zarówno o meble, parasol, zieleń, ale także elementy ozdobne. W żadnym z tych aspektów nie jest wskazana przesada. Musimy umiejętnie zaplanować przestrzeń, aby była estetyczna, ale przede wszystkim funkcjonalna. Na jakie ozdoby warto zwrócić uwagę? Sprawdźcie kilka praktycznych porad dotyczących urządzania tarasu.

Minimalizm

Jak w każdej dziedzinie, tak w przypadku urządzania tarasu, ogromne znaczenie ma porządek i minimalizm. Unikajcie więc nadmiernego gromadzenia sprzętów czy elementów dekoracyjnych, które nie tylko sprawią przytłaczające wrażenie, ale przede wszystkim utrudnią korzystanie z tarasu, wydatnie zmniejszając jego powierzchnię użytkową. Idealnym rozwiązaniem jest dobór kilku elementów dekoracyjnych, które łączą się ze sobą choćby kolorystycznie. Świetnie sprawdzą się więc figurki przeznaczone do wykorzystania na terenach zewnętrznych.

Są trwałe i wykonane z materiałów odpornych na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Nie musicie więc ich chować na zimę do domu. Co więcej, figurki mogą być wielofunkcyjne. Są to często doniczki, w których można zasadzić ulubione kwiaty. To kolejny element dekoracyjny, który warto umieścić na tarasie. Rośliny zawsze doskonale komponują się na zewnątrz, zapewniając jednocześnie nieco prywatności i chroniąc przed nadmiernym słońcem. Bluszcz stworzy piękną zieloną ścianę, która będzie ozdobą samą w sobie. W zakupie wszystkich elementów dekoracyjnych pomoże wam pożyczka na raty.

Oświetlenie

Dekoracją tarasu bez wątpienia jest także nowoczesne oświetlenie. Może to być klasyczna lampa montowana na suficie, ale także nowoczesne i minimalistyczne kinkiety ledowe. Oprócz przyjemnej dla oka barwy światła są energooszczędne. Kosztują co prawda nieco więcej niż klasyczne lampy, jednak z pomocą pożyczki na raty, inwestycja nie będzie nadmiernym obciążeniem dla budżetu domowego. Nie zapominajcie także o dekoracyjnych i funkcjonalnych lampach solarnych, które można umieścić punktowo na przykład w doniczkach z kwiatami.

Jeśli dysponujecie tarasem o dużej powierzchni, warto zadbać o elementy dekoracyjne również na ścianach. W tym przypadku świetnie sprawdzą się na przykład zegary czy obrazki przystosowane do umieszczenia na zewnątrz. Pamiętajcie jednak, aby dekorować taras z głową, czyli dokładnie wszystko zaplanować, zanim rozpoczniecie zakupy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY