Ogrodzenie frontowe bez wątpienia jest wizytówką Twojej posesji. To pierwsza rzecz, którą widzą Twoi goście, a także przechodnie. Dlatego też ogrodzenie powinno pełnić funkcję nie tylko ochronną, ale także dekoracyjną. Jeżeli zależy nam przede wszystkim na zachowaniu intymności i maksymalnym odizolowaniu się np. od ruchliwej ulicy, należy wziąć pod uwagę ogrodzenie z paneli w formie żaluzji poziomych. Rozwiązania stosowane przez wiodących producentów ogrodzeń pozwalają na regulację odległość poszczególnych profili. Można je zatem dostosowywać do swoich indywidualnych potrzeb, tworząc niepowtarzalne aranżacje. Ogrodzenia w formie paneli to nowoczesne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się jako ogrodzenie frontowe, które przy jednoczesnym nowoczesnym wyglądzie zapewni maksymalny poziom intymności.

Płoty gabionowe

Jeżeli chcesz, aby twoje ogrodzenie było minimalistyczne, gustowne, a jednocześnie współgrało z otoczeniem a także designem domu sprawdź ofertę przęseł gabionowych. Są to metalowe konstrukcje, którą dla wzmocnienia wypełnia się przeróżnymi materiałami. Najpopularniejsze z nich to łupek granitowy, bazalt i otoczaki. Panele gabionowe zamontowane pomiędzy metalowymi słupkami nadają Twojej posesji niepowtarzalnego wyglądu i wyróżnią Twój dom z pośród innych.

Gabiony można wypełnić jednym rodzajem kamienia lub pokusić się o ułożenie z nich kolorowych warstw czy dekoracyjnych wzorów. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia projektanta, wykonawcy lub Twoja. Gabiony możesz wypełnić niemalże dowolnym materiałem skalnym – łamanym piaskowcem, kamieniem wapiennym, kostką granitową, otoczakami, zwykłymi polnymi kamieniami i skałami wulkanicznymi. W wypełnieniu gabionów świetnie sprawdzi się też cegła a także połupany kolorowy beton. Dzięki różnorodnym metodom wykończenia takie ogrodzenie świetnie wpasuje się w krajobraz, który tworzysz w swoim ogrodzie, a do tego będzie wyjątkowe i niepowtarzalne.

Ogrodzenia klasyczne

Jeżeli Twój ogród to miejsce częstych spotkań towarzyskich a przy okazji nie chcesz osłaniać się całkowicie od świata zewnętrznego rozważ zamontowanie od frontu klasycznych przęseł ozdobnych, które świetnie komponują się zarówno z murkami kamiennymi a także cegłami jak i słupami metalowymi. Producenci przęseł ogrodzeniowych pozwalają wybierać spośród wielu wzorów i kolorów, dzięki czemu łatwiej jest dopasować płot do swoich preferencji.

Nowoczesne ogrodzenia betonowe czy tradycyjne ogrodzenia murowane wypełniane stalowymi przęsłami bez problemu można wyposażyć w idealnie dopasowane furtki a także bramy wjazdowe. Duża konkurencja na rynku budowlanym sprawia, że producenci poszerzają swoje oferty o nowe rozwiązania, które z roku na rok przyjmują coraz bardziej atrakcyjne formy, także jest w czym wybierać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY