Zdrowy styl życia to przede wszystkim odpowiednia dieta oraz wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu. Już od najmłodszych lat warto wpajać dziecku pozytywne przyzwyczajenia, dzięki którym w przyszłości nie powinno mieć problemów ze zdrowiem i zachowaniem odpowiednio szczupłej sylwetki.

Jakie są bezpieczne sporty dla najmłodszych i które z nich można uprawiać z rodzicami?

W przypadku najmłodszych dzieci niewiele można wskazać dyscyplin bezpiecznych do wykonywania. Rolą rodziców jest jednak pokazanie dziecku, że sami są aktywni. Wystarczą wielogodzinne spacery i marsze, jak również wizyta na basenie. Malucha można wozić także w foteliku na rowerze. Bardzo ważne, aby zadbać o bezpieczeństwo kręgosłupa, który dopiero się kształtuje, dlatego jazda w foteliku możliwa jest dopiero, kiedy dziecko ukończy półtora roku.

Jaki sport dla rodziców z dzieckiem?

Zawsze wskazana jest gimnastyka, ponieważ są to ćwiczenia ogólnorozwojowe, sprzyjające wykształcaniu równowagi i sprawności. Nie wiedząc, jaki sport dla rodziców z dzieckiem jest dobrym pomysłem, zawsze można zdecydować się na lekką gimnastykę lub taniec, nawet w warunkach domowych.

Kiedy dziecko dobrze chodzi, biega i posiada odpowiednie sprawności, warto nauczyć je samodzielnej jazdy na rowerze, aby wspólnie móc udawać się na wycieczki pod miasto. Najmłodszym dzieciom poleca się rowerki biegowe, dzięki którym można nauczyć się dobrze utrzymywania równowagi. Kilkulatek z powodzeniem nauczy się już jeździć na tradycyjnej wersji. Bardzo ważne jest jednak, aby stosować środki ostrożności, takie jak kask i ochraniacze, jak również wybierać bezpieczne drogi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY