Meble kuchenne na wymiar to atrakcyjne rozwiązanie, które nie traci na popularności. Wykonanie mebli na podstawie indywidualnego projektu jest bardziej kosztowne niż kupno gotowego kompletu, ale osoby planujące remont nadal dostrzegają w tym wariancie więcej zalet niż wad. Dlaczego tak chętnie decydujemy się na meble kuchenne na zamówienie, ignorując atrakcyjne gotowe wyposażenie, którego przecież nie brakuje w sklepach?.

Potrzebujesz naprawdę funkcjonalnej przestrzeni? Meble do kuchni na zamówienie to strzał w dziesiątkę!

Przygotowywanie jedzenia, mycie kuchennych akcesoriów, sprzątanie – każdy i każda z nas te czynności wykonuje nieco inaczej. Nierzadko wpływ na to, jak i w jakiej kolejności wykonujemy te obowiązki, mają nasze indywidualne przyzwyczajenia. I tak np. część osób preferuje w swojej kuchni niewielki zlew, bo całkowicie spełnia on ich potrzebny, a inni nie wyobrażają sobie myć naczyń bez dwukomorowego zlewu o sporych rozmiarach. Podobnie sytuacja ma się z organizacją przestrzeni.

Zmiany trendów dotyczących aranżowania wnętrz bardzo łatwo zaobserwować na przykładzie kuchni. W domach naszych babć spotkamy się przeważnie ze skrzydłowym wariantem otwierania szafek. Obecnie nikogo nie dziwią warianty, w których drzwi od szafek przesuwają się, uchylają… lub po prostu ich brakuje, bo w danej aranżacji zamiast szafek użyto jedynie wiszących półek. Na rynku spotkamy się nie tylko z różnymi systemami otwierania szafek, ale też z różnymi systemami przechowywania, koloru frontów, wykorzystanych materiałów; wszystko to daje nieskończoną liczbę dostępnych wariantów. Producenci gotowych kompletów proponują nam meble, które łączą w sobie narzucone z góry kolory, faktury, czy funkcjonalności; przeważnie nie da się ich już zmienić, lub istnieje jedynie bardzo ograniczona możliwość modyfikacji. Co na tym polu mogą zaproponować nam producenci mebli do kuchni na wymiar?

Czy meble do kuchni na zamówienie do korzystne rozwiązanie?

Ogromnym plusem rozwiązania jest szansa na wykreowanie pomieszczenia, które łączy w sobie dokładnie takie funkcjonalności, jakich potrzebujemy, a nie takie, które zaplanował dla nas producent. Z tym z kolei wiąże się szereg korzyści, do których można zaliczyć:

  1. brak niefunkcjonalnych przestrzeni

Aranżujemy pomieszczenie o określonych wymiarach, a o zawsze w pewien sposób nas ogranicza. Ma ono swoje ograniczenia i zalety. Musimy wziąć je pod uwagę, wybierając gotowy komplet. Nie ma co oczekiwać, że gdzieś istnieje gotowy zestaw meblowy, który będzie pasował idealnie i absolutnie nic nie chcielibyśmy w nim zmienić. Nikt z nas nie chce kuchni, w której rząd szafek kończy się kilkanaście centymetrów za wcześnie; takie niefunkcjonalne nisze w tego typu przypadkach nie są niestety rzadkością. To frustrujące, zwłaszcza gdy wiemy, że przestrzeń dałoby się urządzić lepiej. Dzięki meblom do kuchni na wymiar, taki problem przestaje istnieć.  Formanufaktura i inne rzetelne firmy pomogą nam zadbać o meble kuchenne, które idealnie będą pasować do danego metrażu.

  1. urządzenie kuchni o oryginalnym charakterze

Świadomość, że nikt nie ma identycznej kuchni dla wielu osób jest źródłem niemałej satysfakcji. Taką oryginalność doceniają również osoby, które preferują raczej zachowawcze, standardowe formy. Jedyne w swoim rodzaju pomieszczenie to gratka i dla osób zachowawczych, lubiących raczej stonowane wyposażenie, jak i dla fanów odważnych, nietypowych mebli kuchennych. W tym przypadku ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia, a współpracując z rzetelną firmą, możemy wykreować wymarzoną, idealną przestrzeń.

  1.  szansa na wykreowanie kuchni inspirowanej inną aranżacją

Nie tylko unikalne wyposażenie pozwala osiągnąć ciekawe efekty; czasem spektakularny efekt da się wypracować, tworząc kopię innej kuchni. Meble kuchenne na zamówienie czasem wybierają osoby, które interesują się konkretnym okresem i chcą urządzić swoje mieszkanie zgodnie z minionymi trendami. Kuchnia do złudzenia przypominająca pomieszczenie z lat 50.? A może chcemy pomieszać ze sobą inne minione style? Nierzadko klienci proszą o stworzenie wiernej kopii konkretnego pomieszczenia. W niektórych przypadkach najlepsze efekty można osiągnąć, łącząc ze sobą inspiracje związane z kilkoma innymi projektami. Takie zadanie wymaga kompetencji i doświadczenia, dlatego warto przyłożyć się do researchu wykonawcy.

Remonty i prace wykończeniowe bywają kłopotliwe i czasochłonne. Z tego powodu dobrze jest wybrać rozwiązania, które rzeczywiście są do nas dopasowane, żeby nie powtarzać całego procesu. Kuchnia ma w końcu służyć nam przez wiele lat. Jeśli nie zatroszczymy się o wysoką jakość wyposażenia, będziemy frustrować się każdego dnia. Warto o tym pamiętać, zanim damy się ponieść pokusie oszczędzania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY