Podgrzewacze przepływowe to sprytny i ekonomiczny sposób na uzyskanie ciepłej wody użytkowej w domu. Co więcej, można je łączyć z fotowoltaiką dzięki czemu są jeszcze tańsze w eksploatacji!

Elektryczny przepływowy podgrzewacz wody to urządzenie, które jest łatwe w montażu, a na dodatek tanie w inwestycji i użytkowaniu. Świetnie nadaje się do miejsc, w których nie ma ciepłej wody użytkowej z sieci miejskiej ani kotła, który byłby w stanie wyprodukować c.w.u. Co warto wiedzieć o elektrycznym podgrzewaczu przepływowym?

Jak działa przepływowy ogrzewacz wody?

Podgrzewacze wody dzielimy na pojemnościowe i przepływowe. Podczas gdy pierwsze z nich magazynują wodę i utrzymują jej stałą temperaturę, urządzenia przepływowe działają jedynie w momencie odkręcenia kranu, na bieżąco. To oznacza, że oszczędzamy energię elektryczną. Woda w zbiorniku traci bowiem ciepło i musi być co jakiś czas dogrzewana – mimo że może nie zostać zużyta w danym momencie.

Daje do tego jeszcze inne korzyści, a dokładniej – oszczędność miejsca. Urządzenia przepływowe, w przeciwieństwie do pojemnościowych, zabierają niewiele miejsca. Niższy niż w przypadku elektrycznego podgrzewacza pojemnościowego jest – oprócz kosztów eksploatacji – także montaż. Co więcej, urządzenia te mogą być montowane tuż przy kranie, pod umywalką, pod zlewem lub obok prysznica.

Modele elektryczne zapewniają też wysokie bezpieczeństwo użytkowe. Ich wykorzystanie nie jest też ograniczone żadnymi normami. Dają też wysoki komfort użytkowania, ponieważ są właściwie bezobsługowe.

Jak wybrać podgrzewacz wody?

Decydując się na podgrzewacz wody należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego moc. Ta może być bardzo zróżnicowana – od 1,5 do aż 50 kW w przypadku użytku komercyjnego. Moc powinna zależeć przede wszystkim od zapotrzebowania na ciepłą wodę. Warto przy tym pamiętać, że im większa moc tym szybciej ogrzany strumień wody.

Przy wyborze urządzenia warto też uwzględnić ciśnienie wody. Jest to szczególnie istotne w przypadku ogrzewaczy przepływowych, gdyż to na ciśnieniu wody opiera się metoda jego działania. Urządzenia przepływowe mają określony przedział ciśnienia. Przekroczenie wartości minimalnej lub maksymalnej sprawi, że podgrzewacz przestanie działać. Szukasz niezawodnego przepływowego podgrzewacza wody? Wejdź na https://dafi.pl/przeplywowe-podgrzewacze-wody-dafi.

Elektryczny podgrzewacz wody a fotowoltaika

Co istotne, elektryczne podgrzewacze wody mogą wykorzystywać energię pochodzącą z fotowoltaiki. To sprawia, że nasz dom staje się nie tylko ekologiczny, ale jeszcze bardziej ekonomiczny. Pozwala to bowiem na optymalne zużycie energii wytworzonej przez PV.

 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY