Kiedy mówimy o placach budowy, na ogół na myśl przychodzi nam całe mnóstwo specjalistycznych urządzeń, bez których praca byłaby mocno utrudniona, jeśli nie niemożliwa. Do tych, które wykorzystywane są obecnie powszechnie zalicza się sprężarki (kompresory) na place budowy i do warsztatów samochodowych. Jak widać, są to urządzenia, po które sięgają nie tylko ci pracujący w budownictwie. Przydają się one również tam, gdzie prowadzi się naprawy samochodów. Co więcej, te dla amatorów przydają się również w gospodarstwach domowych.

Czym charakteryzują się najwyższej jakości sprężarki (kompresory) na place budowy i do warsztatów samochodowych?

Obecnie dostępne są naprawdę wysokiej jakości sprężarki (kompresory) na place budowy i do warsztatów samochodowych, które wykonano tak, że świetnie znoszą pracę nawet w wyjątkowo ciężkich warunkach. Jeśli chodzi o budowę, to wszelkie prace wykonywane są najczęściej na zewnątrz. To właśnie dlatego dostępne dzisiaj sprężarki wyposażone są w specjalne obudowy. Skutecznie chronią one silnik, a także inne podzespoły przed uszkodzeniami o charakterze mechanicznym. Dzięki nim sprężarki nie są również narażone na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Przekłada się to oczywiście na ich zdecydowanie dłuższą żywotność.

Jakie są popularne rodzaje sprężarek (kompresorów)?

Sprężarki (kompresory) na place budowy i do warsztatów samochodowych to obecnie urządzenia:

  • tłokowe;

  • śrubowe.

Te pierwsze charakteryzują się naprawdę prostym sposobem działania. Całe urządzenie bazuje na specjalnym tłoku, który sprawia, że ilość pobranego powietrza zmniejsza się, co skutkuje wzrostem ciśnienia. Jeśli chcesz kupić takie sprężarki, pamiętaj, że obecnie dostępne są modele zarówno olejowe, jak i bezolejowe. Zarówno jedne, jak i drugie mają swoje wady i zalety. Warto dokładnie poznać je przed podjęciem decyzji o zakupie. Pozwoli to na dokonanie naprawdę dobrego wyboru. Plusem sprężarek tłokowych jest naprawdę przystępna cena. Nie są to urządzenia drogie, co przekłada się na ich bardzo dużą popularność.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY