Zawód opiekunki osób starszych w Niemczech cieszy się coraz większą renomą wśród Polek. Stabilny rynek pracy w branży opiekuńczej i wysokie zarobki zachęcają do podjęcia pracy w opiece. Polska stała się aktualnie głównym dostawcą usług opiekuńczych na rynek niemiecki. Przyczyniła się do tego również opinia jaką polskie opiekunki osób starszych wyrobiły sobie w Niemczech. Uważane są za osoby pracowite, empatyczne, pomocne i troskliwe. Chcesz postawić pierwsze kroki w branży opiekuńczej? Przed Tobą pozostaje decyzja w jaki sposób wyjechać. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy opłaca się korzystać z pomocy agencji opiekuńczych.

Wyjazd z agencją czy zlecenie na własną rękę?

Samodzielny wyjazd może się wydawać dobrym pomysłem dla zorganizowanych osób. Należy jednak wiedzieć, że w przypadku wyjazdu na własną rękę opiekunka musi zadbać o warunki pracy. Przede wszystkim niezbędna będzie legalna umowa. Praca na czarno w Niemczech może wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Grożą nam wysokie kary pieniężne, zakaz pracy w Niemczech lub nawet wydalenie z kraju. Brak umowy stwarza również inne zagrożenia dla opiekunek osób starszych. Dzięki agencji opiekuńczej zyskujemy pewność, że warunki pracy na miejscu będą pokrywały się z tymi zapisanymi na umowie. Dodatkowo zawsze możemy skorzystać z porady doświadczonego koordynatora, który czuwa nad opiekunką przez cały okres zlecenia.

Dobra praca dla opiekunek seniora

Wybierając firmę z którą będziesz współpracować zwróć uwagę na jej staż i opinię. Upewnij się, że pracodawca jest wypłacalny i rzetelny. Przykładem agencji często polecanej przez doświadczone opiekunki osób starszych jest Veritas Opieka. Firma proponuje jedne z najwyższych stawek na rynku opiekuńczym i transparentne warunki pracy. Pensja bazowa u tego pracodawcy to nawet 1800 € netto miesięcznie. Opiekunka nie musi martwić się również o koszty utrzymania w Niemczech. Zamieszkanie i wyżywienie jest bezpłatne. Obustronny transport organizowany i opłacany jest przez pracodawcę. Sprawdź najnowsze oferty pracy w opiece w Veritas Opieka: Opieka Niemcy oferty pracy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY