Kiedy zastanawiasz się nad wyborem darmowych portali randkowych, powinieneś pomyśleć o tym, co lubisz, a czego nie. Jeśli masz dobry pomysł na to, jakiego rodzaju ludzi chcesz poznać, będziesz w stanie znaleźć odpowiednią stronę dla siebie. Istnieje wiele różnych typów stron, które zaspokajają różne potrzeby, takie jak preferencje religijne i grupy wiekowe.

 

Można także wybrać spośród stron takich jak Facebook czy MySpace, które umożliwiają kontakt z osobami o podobnych zainteresowaniach. Jeśli jednak masz jasną wizję tego, z jaką osobą chciałbyś się spotkać, to tego typu strony prawdopodobnie nie są dla Ciebie odpowiednie.

Wybierz stronę, która do Ciebie pasuje

Możesz znaleźć idealną stronę dla siebie. W końcu jest wiele serwisów randkowych do wyboru! Jeśli poświęcisz trochę czasu i poszukasz, na pewno uda Ci się znaleźć taki, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Ważną rzeczą jest upewnienie się, że strona posiada funkcje i opcje, które najlepiej pasują do Twojego typu osobowości. Na przykład, jeśli szukasz kogoś, kto ma podobne zainteresowania jak Ty, to strona niszowa będzie prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem, aby poznać kogoś o tych samych zainteresowaniach.

 

Nie wybieraj strony tylko dlatego, że jest darmowa; jeśli nie odpowiada temu, czego potrzebujesz lub chcesz, aby z powodzeniem umawiać się na randki online, to po co tracić na nią czas?

 

Sporządź listę swoich zainteresowań, upodobań i niechęci

 

Musisz umieć wyrazić siebie i swoją osobowość w świecie randek. Musisz wiedzieć, czego chcesz, a czego nie chcesz, aby odnieść sukces, zwłaszcza jeśli chodzi o znalezienie świetnego partnera.

 

Twoja lista zainteresowań pomoże Ci zidentyfikować osoby, które mają podobne zainteresowania do Ciebie, dzięki czemu będziesz mógł zacząć o nich rozmawiać. Pomoże Ci to również pozbyć się tych, którzy nie są zainteresowani tym, co jest dla Ciebie ważne, co pozwoli Ci na znalezienie lepszej jakości dopasowań, które z większym prawdopodobieństwem doprowadzą do związków.

 

Poświęć czas na uzupełnienie swojego profilu

 

Chociaż ważne jest, aby Twój profil był szczegółowy, nie oznacza to, że powinieneś spędzać nad nim godziny. Możesz wpisać wszystkie informacje, jakie chcesz, ale jeśli nie masz zdjęcia lub biogramu, które mają jakikolwiek sens, to co robisz?

 

Zdjęcie profilowe jest pierwszą rzeczą, jaką ludzie zobaczą, gdy będą sprawdzać Twój profil. Powinno być wyraźne i łatwe do odczytania z daleka – żadnych rozmazanych zdjęć! Wyszczególnienie zainteresowań może być pomocne dla osób, które mogą nie wiedzieć o Tobie zbyt wiele (a nawet jeśli wiedzą). Ale pamiętaj: nie stresuj się, że napiszesz coś idealnego! Upewnij się tylko, że wszystkie informacje, które się tam znajdują, dają potencjalnym randkowiczom wyobrażenie o tym, kogo powinni się spodziewać, gdy spotkają się z Tobą osobiście.

 

Sprawdź swoje dopasowania

 

Kiedy już przejdziesz przez proces rejestracji i znajdziesz się na stronie, upewnij się, że zwracasz uwagę na to, kto jest tam obecny. Nie oznacza to, że powinieneś być jedną z tych osób, które “sprawdzają” każdy profil i nie czytają nic na jego temat, ale oznacza to, że kiedy ktoś wysyła wiadomość, lubi Twoje zdjęcie lub cokolwiek innego, zatrzymaj się i spójrz najpierw na jego profil.

Chcesz skupić się na znalezieniu osób, które mają podobne zainteresowania i wartości jak Ty. Na przykład, jeśli ktoś gra w tenisa, a Ty nie cierpisz tenisa, to prawdopodobnie nie będą oni pasować do siebie na dłuższą metę. I choć w prawdziwym życiu może się to wydawać zdroworozsądkowe (kto umawiałby się z kimś, kto nienawidzi swojego ulubionego sportu?), w sieci może to być coś, czego nie dostrzegamy, ponieważ czujemy się bezpiecznie za ekranem monitora.

 

Ważne też: sprawdź, czy profile są szczere! Wiem, że brzmi to jak oczywistość – ale jest mnóstwo oszustów, którzy szukają niczego nie podejrzewających ofiar także na portalach randkowych! To, że ktoś poprawnie wypełnił wszystkie swoje dane, nie oznacza, że nie próbuje zastosować jakiejś oszukańczej taktyki – dlatego zawsze zachowaj ostrożność!

 

Nie wstydź się, zadawaj pytania

 

Nigdy nie powinieneś bać się zadawać pytań. W ten sposób można kogoś poznać, a także odsunąć od siebie osoby, które nie są zainteresowane bliższym poznaniem. Jeśli dana osoba nie chce mówić o sobie lub nie odpowiada na Twoje pytania, to prawdopodobnie lepiej nie marnować z nią czasu.

 

Zanim jednak zadasz pytanie, zawsze ważne jest, abyś najpierw zastanowił się nad odpowiedzią. Czasami zdarza się, że zamiast uważnie słuchać, co druga osoba właśnie powiedziała, zaczynamy myśleć o tym, co chcemy powiedzieć. Może się nawet zdarzyć, że będziemy mówić za nią, zanim skończy mówić!

Należy więc zadbać o to, by pytania, które zadajemy, zachęciły drugą osobę do udzielenia informacji o sobie; może się to wiązać z koniecznością zadania kolejnego pytania, jeśli zajdzie taka potrzeba, ale należy zadbać o to, by między każdą wymianą zdań nie zapadała zbyt długa cisza, ponieważ może to być niezręczne dla obu stron!

 

Można również zapytać, czy mają jakieś dodatkowe pytania do Ciebie – może nawet coś konkretnego, jak “co mam teraz robić?”. A może coś bardziej ogólnego, jak “jak długo tu jestem?”. W ten sposób rozmowa nie będzie miała charakteru przesłuchania, ponieważ żadna ze stron nie czuje się zagrożona pytaniem o zbyt wiele osobistych szczegółów naraz (co często się zdarza).

 

Trzeba umieć rozmawiać z ludźmi w sposób szczery i bezpieczny.

 

Bądź szczery, jeśli chodzi o to, kim jesteś i czego szukasz. Nie udawaj kogoś innego, ponieważ na dłuższą metę może to przynieść negatywne skutki. Jeśli szukasz niezobowiązujących randek, nie kłam, że jesteś gotowy na poważny związek (i vice versa).

 

Szanuj czas i uczucia innych osób, nie marnując go na bycie nieuprzejmym lub obraźliwym, zwłaszcza na pierwszej randce!

 

Staraj się nie spotykać z kimś z darmowego portalu randkowego, chyba że wcześniej wyrazi na to zgodę; jeśli odmówi, uszanuj jego decyzję, nawet jeśli na początku może to zranić twoje uczucia, ale może być jakieś wyjaśnienie, więc spróbuj zapytać, zanim założysz coś negatywnego na jego temat.

 

“Przywitanie się” jest dość proste, ale czasami ludzie zapominają, jak ważne jest to naprawdę, ponieważ po tym wszystkim umiejętności komunikacyjne odgrywają ważną rolę podczas komunikowania się z innymi ludźmi online, zwłaszcza jeśli ci ludzie są zupełnie obcy, co czyni rzeczy trudniejsze, ponieważ nie ma żadnego fizycznego sposobu, aby powiedzieć, czy ktoś mówi kłamstwa, czy nie, co czyni tę sytuację jeszcze trudniejszą niż zwykle, ponieważ nie ma żadnych prostych sposobów radzenia sobie z tego rodzaju problemów, które mogą uczynić rzeczy bardzo skomplikowane naprawdę!

 

Wnioski

 

Być może byłeś jedną z niewielu osób, które naprawdę wierzyły, że darmowe portale randkowe nie mają nic do zaoferowania.

Może nadszedł czas, aby to ponownie rozważyć. Internet jest miejscem pełnym możliwości i jest wiele opcji, które pomogą Ci znaleźć miłość.

Przy tak wielu różnych stronach internetowych, aplikacjach i usługach dostępnych na wyciągnięcie ręki, znalezienie tej wyjątkowej osoby nigdy nie było łatwiejsze! Jeśli więc ten artykuł zmotywował Cię na tyle, byś zaczął szukać w internetowych serwisach randkowych, zacznij już dziś!

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY