Każdy wcześniej czy później zastanawia się w jaki sposób wymienić jedną walutę na inną. Na dzień dzisiejszy jest kilka opcji, można skorzystać z ofert stacjonarnego kantoru, kantoru online lub z usług banku. Pomimo rosnącej konkurencji internetowych punktów wymiany walut, klienci nadal najczęściej wybierają usługi tradycyjnych kantorów. Cenią sobie w nich atrakcyjne warunki transakcji oraz bezpośredni kontakt z obsługa kantoru. Ważnym jest aby przed skorzystaniem z ich usług, zapoznać się z ofertą lokalnych punktów wymiany walut, porównać je i wybrać ten najlepszy. Nie jest to zadanie łatwe, ale możliwe do wykonania. Wystarczy znać kilka podstawowych zasad, jakimi powinniśmy kierować się wybierając miejsce gdzie dokonamy transakcji wymiany walut.

Ugruntowana pozycja na rynku, dobre opinie.

Pamiętajmy o tym by kantor wymiany walut z którego usług mamy zamiar skorzystać nie znajdował się w miejscu związanym z obsługą ruchu turystycznego. Odpadają lotniska, dworce autobusowe, kolejowe czy hotele. W takich miejscach najczęściej prowizje oferowane przez wymieniających walutę są mało korzystne dla klienta. Druga ważna kwestia, to doświadczenie. Warto wybrać kantor z ugruntowaną pozycją na rynku. Nie bez znaczenia są również pozytywne opinie klientów, pozostawione np. w Internecie. Doświadczony sprzedawca to gwarancja bezpieczeństwa oraz atrakcyjnych warunków transakcji. Warto sprawdzić czy kursy oferowane przez kantor są aktualne i atrakcyjne z punktu widzenia klienta. Informacja taka powinna znajdować się w łatwo dostępnym i widocznym miejscu. Dodatkowym atutem, jest posiadanie przez kantor strony internetowej z aktualnymi kursami walut. Dzięki temu bez wychodzenia z domu możemy zapoznać się z ofertą i spokojnie podjąć decyzję o wymianie waluty po danym kursie.

W przypadku kiedy mamy większą sumę gotówki którą chcemy wymienić, warto zapytać obsługę o kurs hurtowy, obowiązujący przy wymianie większej ilości pieniędzy. Kurs hurtowy jest bardziej korzystny dla klienta, co ma wpływ na opłacalność transakcji. Jeżeli kurs nadal będzie dla nas niezadowalający warto spróbować negocjacji, wiele kantorów chętnie dopasuje swoją ofertę specjalnie dla Ciebie.

Prowizja – to ona decyduje o atrakcyjności oferty kantoru.

Mówiąc bardzo krótko i zwięźle, prowizja to różnica pomiędzy kursem sprzedaży a kursem zakupu. To ona stanowi o zarobku kantoru. Nim mniejsza tym bardziej korzystna dla klienta. Dlatego z punktu widzenia finansowego, najlepszy kantor to taki pobierający najniższą prowizję. Z tego też powodu należy unikać wymieniania waluty za pośrednictwem banków, to właśnie tam prowizja jest największa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY