Zanim zaczniesz realizację swoich planów, musisz dobrze przemyśleć swój każdy kolejny krok. Pierwsze co musisz zrobić to zorientować się w realiach rynku na którym chcesz działać. Czy na rynku działa już dużo Food trucków? Czy na pewno znajdziesz klientów chętnych na serwowane przez Ciebie dania? Czy jesteś w stanie zaproponować coś nowego, co przyciągnie w uwagę potencjalnych klientów? To bardzo ważne pytania na które musisz znaleźć odpowiedzi, pomogą Ci one podjąć decyzję której w przyszłości nie będziesz żałował. Sprawdź również czy w mieście w którym chcesz rozwinąć swój biznes znajdziesz miejsca gdzie możesz zaparkować swoją przyczepę gastronomiczną.

Własna marka czy franczyza?

Jeśli już podjąłeś decyzję o wejściu na rynek Food Truck musisz zdecydować czy chcesz stworzyć zupełnie nową własną markę czy skorzystasz z franczyzy. Pierwsze rozwiązanie jest na pewno trudniejsze. Będziesz musiał od samych podstaw, budować rozpoznawalność i renomę swojej marki. Jeśli jednak przekonasz klientów do swoich dań, zyskasz na popularności, nowa unikalna marka będzie Twoją siłą. Pozwoli Ci ona wyróżnić się na coraz bardziej rozbudowanym rynku przyczep gastronomicznych.

Kolejna ważna decyzja jaka stoi przed Tobą to menu jakie chcesz zaoferować w swoim Food trucku. Czy mają być to często spotykane posiłki takie jak frytki, hamburgery czy np. hot-dogi czy może chcesz iść w innym kierunku i postawić na coś czym chcesz zaskoczyć swoich klientów, czym będziesz wyróżniać się na rynku przyczep gastronomicznych. Również nazwa którą wymyślisz powinna kojarzyć się serwowanymi przez Ciebie posiłkami.

Pamiętaj o formalnościach.

Nie możesz zapomnieć o formalnościach związanych z otwarciem nowego biznes. Dobrze abyś sprawdził dostawców, producentów produktów z którymi będziesz współpracował. Jakość produktów których będziesz używać do sporządzenia dań w twojej przyczepie gastronomicznej jest bardzo ważna. Zastanów się czy stać Cię na zakup nowej przyczepy gastronomicznej z atestami czy raczej będziesz remontował i przystosowywał auto we własnym zakresie. Pierwsza opcja na pewno skróci czas oraz zmniejszy ilość formalności które Cię czeka. Wiąże się ona z większymi kosztami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY