Pluskwa najczęściej ukrywa się w zacienionych miejscach, w efekcie czego w momencie pojawienia się jakichkolwiek śladów na naszej skórze warto przeszukać wszelkiego rodzaju dziury oraz szczeliny najlepiej w okolicach łóżka. Jeśli uda nam się zlokalizować ich obecność, można podjąć próbę ich usunięcia poprzez użycie pary wodnej. Jeśli to nie pomoże pora zastanowić się nad opcją jaką jest zwalczanie pluskwy Gdańsk.

Zwalczanie pluskwy Gdańsk – najważniejsze informacje o tym pasożycie

Pluskwa domowa to pasożyt, który żywi się krwią ludzi jak i innych ssaków. Przyglądając się nieco bliżej jej budowie można zauważyć, że ma ona czerwono brązowe owalne ciało dość niewielkich rozmiarach (do około 7 mm). Co więcej pluskwa ma trzy pary dobrze rozwiniętych odnóży wyposażonych pazurki a także krótką główkę z parą dużych oczu i czułek. Paradoksalnie na pierwszy rzut oka może ona przypominać małą pestkę. Niekiedy starsze osobniki, które są wygłodniałe mogę przybierać nieco jaśniejsze kolory.

Pluskwy żyją do kilku miesięcy i w ciągu całego swojego życia posiadają nawet 500 jaj. Choć mogłoby się wydawać, ze są niegroźne, to gdy się zalęgną stanowią niezwykle poważny problem, o którego pojawieniu się w domu będą świadczyły widoczne na skórze ugryzienie. Oczywiście musimy mieć świadomość, że jakakolwiek próba ich samodzielnej likwidacji będzie niezwykle kłopotliwa. Dlatego też gdy dojedziemy do wniosku, że borykamy się z problemem pluskw niezbędna będzie pomoc fachowca, który wykorzysta odpowiednie środki, ale także sposoby na to aby móc wyeliminować te szkodniki.

Dezynsekcja pluskwy Gdańsk – jak przebiega proces?

Sam proces utylizacji rozpocznie się od do dokładnej inspekcji całego pomieszczenia w celu znalezienia miejsca zgromadzenia się pluskwy. Najczęściej będą one występowały w dużych skupiskach w szczególności w załamaniach i szparach obecnych w materacach, łączeniach ramy łóżka czy drobnych pęknięcia w ścianach. Następnie specjaliści wyeliminują zarówno pluskwiaki, ich larwy oraz jaja przy pomocy wysokiej temperatury. Oczywiście proces ten będzie wymagał czasu by móc w pełni pozbyć się problemu. W momencie gdy sama para wodna nie zadziała, dojdzie do wykorzystania specjalnych środków do usuwania pluskw. Pamiętajmy, ze jeśli interesuje nas odpluskwianie Gdańsk warto szukać pomocy u sprawdzonych osób, by mieć pewność, ze problem zostanie rozwiązany.

Czy można chronić się przed pluskwami?

Tak naprawdę ciężko jest w stu procentach uchronić się przed pojawieniem się pluskw w naszym domu. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, które mogą być pomocne, jeśli w grę wchodzi dezynsekcja pluskwy Gdańsk. Mowa jest tutaj między innymi o tym, że w momencie, gdy prowadzimy zakup jakikolwiek nieruchomości warto sprawdzić meble czy też pościele jakie się w niej znajdują. Dotyczy to również firan, jak i zasłon. Co więcej warto dokładnie oczyścić i zaimpregnować wszelkiego rodzaju meble, które wnosimy do mieszkania, a które to zostały przez nas znalezione na ulicy lub zakupione z rynku wtórnego. Ponadto należy dbać o higienę i czystość mieszkania. Powinniśmy często prać i suszyć pościele, regularnie czyścić łóżka, a także zmniejszyć ilość przedmiotów zalegających w mieszkaniu, a już w szczególności gdy mowa jest o sypialni.

 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY