Wykreowanie pięknej, modnej przestrzeni czasem jest dość skomplikowaną czynnością. Każdy marzy o pięknie urządzonym mieszkaniu, ale niestety nie każdy wie, co zrobić, żeby osiągnąć taki efekt. Dla osób, które nie interesują się wystrojem wnętrz i nie lubią podejmować tego typu decyzji, urządzanie sypialni może być drogą przez mękę. W tym artykule dowodzimy, że nawet niewprawione osoby są w stanie urządzić piękną sypialnię. Co zrobić, żeby do urządzania sypialni podejść z większym luzem i jednocześnie osiągnąć wspaniałe rezultaty? Odpowiedź tkwi w … drewnie!.

 

Siła natury czyli idealne meble do twojej sypialni?

Ta część mieszkania jest miejscem szczególnym. Przebywanie w sypialni powinno być odprężającym doznaniem. Istnieje wiele sposobów na wytworzenie przestrzeni, która będzie sprzyjała odpoczynkowi – niektórzy inwestują w stonowane kolory, inni natomiast odpowiedzi poszukują w naturze. Drewno oczywiście można zaliczyć do jednego z takich rozwiązań. Mamy na tym polu bardzo dużą dowolność, bo w sypialni drewno może przybierać różne formy i kszyałty. Piękne potężne komody nie tylko ozdobią mieszkanie; dodatkowo zapewnią nam przestrzeń do przechowywania ubrań i różnych drobiazgów. Z drewna wykonuje się też szafki i toaletki. Największe znaczenie ma tu jednak łóżko – podstawowe wyposażenie sypialni. Model drewniany ma kilka istotnych zasad:

 

  1. Dużą wytrzymałość na upływ czasu

Drewniane meble to wyposażenie, które nierzadko przekazywane jest z pokolenia na pokolenie. Wybierając ten materiał nie musimy się martwić o to, że ząb czasu odciśnie się na nim w bardzo widoczny sposób. Podobnie rzecz się ma z łóżkami z litego drewna. Aby dodatkowo zwiększyć odporność mebla na uszkodzenia mechaniczne, dobrze jest wybierać rozwiązania stworzone z jednego kawałka surowca. W ten sposób można wykorzystać naturalną siłę tego surowca. Jeśli więc zależy nam na tym, żeby domowe wyposażenie służyło nam przez wiele lat nowoczesne łóżko drewniane będzie strzałem w dziesiątkę.

 

  1. Zachwycający wygląd

W przestrzeniach mieszkalnych drewno można spotkać bardzo często i to nie tylko z powodu jego wytrzymałości na uszkodzenia. Aranżowanie to również przykładanie wagi do kwestii estetycznych. Sypialnia to pomieszczenie wyjątkowe, przeznaczone jest tylko dla nas, a nie dla gości, których przeważnie zapraszamy do salonu. Nadal jednak większości z nas zależy, żeby to miejsce prezentowało się estetycznie. Rozwiązania z drewna przeważnie są na tyle atrakcyjne, że z powodzeniem zdobią przestrzeń. Ze świecą szukać dwóch identycznych kawałków drewna. Te różnice istnieją, nawet jeśli pozornie nie są zauważalne. Różnorodne zastosowania unikalnych kawałków drewna sprawdzimy m.in. na stronie internetowej sklepu Desiq. Decydując się na łóżka z litego drewna często mamy opcję wyboru, z jakiego rodzaju drewna zostanie stworzone wyposażenie. Przeważnie spotkamy się z rozwiązaniami z dębu, orzecha, olchy, jesionu, czereśni.

 

  1. Atrakcyjny projekt mebla

Umiejętności i wiedza o tworzywie pozwala stworzyć rozwiązania o różnorodnym charakterze – zarówno te zachowawcze, jak też i bardzo zdobnicze. Współczesne łóżka drewniane przeważnie nawiązują do surowego minimalizmu . W takich modelach przeważają smukłe linie, eleganckie kształty oraz lekka konstrukcja, która czasem wydaje się unosić nad ziemią. Takie wyposażenie w dużym stopniu ułatwia wybór niezdecydowanym osobom. W praktyce powiem taka oszczędna minimalistyczna konstrukcja łóżka dobrze wkomponuje się w wystrój prawie każdej sypialni. Nawet osoby, które czują się bardzo niepewnie na tym polu, mogą podejmować dobre, sprawdzone.

 

Co jeszcze sprawia, że designerskie łóżka z litego drewna cieszą się niesłabnącą?

Wyposażenie domowe powinno być łatwe do utrzymania w czystości; w przypadku łóżek drewnianych duże znaczenie mają antystatyczne właściwości tego surowca. Dzięki tej cesze, powierzchnia nie zbiera tak dużo kurzu, jak ma to miejsce np. w przypadku mebli wykonanych z tworzyw sztucznych. Osoby, które priorytetowo traktują utrzymanie mieszkania w czystości, podczas zakupów zwracają uwagę również na sposoby pielęgnacji materiału Meble z drewna nie sprawiają problemów czyszczenia. Przeważnie wystarczy w tym celu użyć jedynie zmoczonej ściereczki. Jeśli zależy nam na dodatkowej pielęgnacji, możemy użyć specjalnych preparatów, wydobywających atrakcyjny kolor i chroniących przed kurzem. Nowoczesne łóżka drewniane pochodzące od sprawdzonych producentów najczęściej są jednak świetnie zabezpieczone i nie musimy martwić się o skomplikowaną pielęgnację.

Warto rozwinąć wcześniej poruszoną kwestię uniwersalności nowoczesnych, designerskich łóżek drewnianych. Gdy kupujemy duże meble do mieszkania, zazwyczaj mamy nadzieję, że na dłuższy czas mamy problem z głowy. Nawet gdy przeprowadzamy jakieś zmiany aranżacyjne, zazwyczaj rezygnujemy z wymiany takich dużych mebli. To z tego powodu warto zadbać o to, żeby mebel pasował do różnorodnych wystrojów .

Nowoczesne łóżko z litego drewna z oczywistych względów doskonale będzie pasowało do pomieszczenia urządzonego w stylu minimalistycznym. Jeśli z jakiegoś powodu będziemy chcieli ocieplić sypialnię i nadać jej bardziej przytulnego charakteru, możemy całkowicie przearanżować pokój, bez strachu o to, że nasze łóżko przestanie pasować. Drewno zamknięte w minimalistycznej, eleganckiej formie doskonale przyjmuje takie zmiany. W efekcie takie rozwiązanie nie tylko cechuje się solidnością i pięknym wykonaniem, ale też daje nam ogromne możliwości aranżacyjne.

Nowoczesne łóżka drewniane mają wiele zalet, ale ta wcześniej wspomniana, uniwersalność, zasługuje na doprecyzowanie. Gdy kupujemy duże meble do mieszkania, zazwyczaj mamy nadzieję, że na dłuższy czas mamy problem z głowy. Nawet gdy przeprowadzamy jakieś zmiany aranżacyjne, zazwyczaj rezygnujemy z wymiany takich dużych mebli. Wybierając takie większe wyposażenie, dobre będzie wziąć pod uwagę to, czy będzie komponowało się z przestrzenią, nawet jeśli nieco zmienimy jej wygląd .

Nowoczesne łóżko z litego drewna to rozwiązanie, które często wybierane jest przez fanów aranżacyjnego minimalizmu. Jeśli z jakiegoś powodu będziemy chcieli ocieplić sypialnię i nadać jej bardziej przytulnego charakteru, możemy całkowicie przearanżować pokój, bez strachu o to, że nasze łóżko przestanie pasować. Minimalistyczne meble drewniane cudownie przyjmują takie aranżacyjne eksperymenty. W rezultacie tego typu wyroby, oprócz solidności oraz unikalnego wyglądu, pozwalają nam cieszyć się również stylowo urządzoną przestrzenią, i to w różnych jej odsłonach

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY