Trawa z rolki Warszawa to produkt coraz częściej wybierany przez właścicieli pół i ogrodów, którzy chcieliby szybko cieszyć się gęstym trawnikiem i nie chcą czekać na wzrost nasion. Ponadto trawa z rolki pozwala osiągnąć naprawdę ciekawy efekt. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat. 

Czym jest trawa z rolki?

Powszechnie uważa się, że trawa z rolki Warszawa to sztuczna roślinność przy pomocy, której można wyłożyć działkę, aby prezentowała się pięknie. Jednak tak naprawdę można również bez problemu zakupić żywy trawnik, który można pięknie wyhodować i wypielęgnować, aby cieszyć się idealną murawą. 

Proces przygotowania takich rolek do sprzedaży jest bardzo prosty. Producenci sieją trawę i przygotowują ją przez okres około 4 miesięcy. Kiedy murawa odpowiednio wyrośnie tnie się ją w paski przy pomocy specjalnych maszyn, a później zwija w rolki. Produkt przygotowany w ten sposób można bez problemu przetransportować do klienta. 

Dlaczego warto wybrać trawę z rolki?

Na trawę z rolki decyduje się naprawdę wiele osób. Taka murawą ma naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim można zaoszczędzić naprawdę dużo czasu. Trawę w rolce rozkłada się w kilka godzin, dzięki czemu naprawdę szybko pusty, zaniedbany plac może się zmienić w piękny ogród z gęstą trawą. 

Z trawnika można także korzystać niemal od razu po rozłożeniu w przeciwieństwie do trawy wysiewanej, która podczas wzrostu potrzebuje sporej delikatności. Warto także zaznaczyć, że trawa w rolce jest pielęgnowania i przygotowywana do sprzedaży przez profesjonalistów. Dzięki temu można mieć pewność, że murawa będzie bardzo gęsta, wolna od chwastów i zdrowa. 

Przygotowanie podłoża pod trawę z rolki

Decydując się na zakup trawy z rolki w Warszawie można liczyć nie tylko na transport, ale także rozłożenie murawy. Jednak można to także zrobić samodzielnie, warunkiem jest właściwe przygotowanie podłoża. 

W pierwszej kolejności trzeba przekopać teren i usunąć wszelkie rośliny. Z gruntu trzeba też likwidować wszelkie kamienie, korzenie, zbyt duże skupiska piasku i inne elementy. 

Kolejnym krokiem jest właściwe przygotowanie ziemi. W tym celu należy ustalić czy trawa znajdująca się w rolce jest przepuszczalna czy nieprzepuszczalna. Jeśli podłoże jest zbyt zbite należy wymieszać je z piaskiem tak, aby struktura była bardziej delikatna. Z kolei jeśli gleba jest przepuszczalna trzeba ją zagęścić przy pomocy walca. 

Podłoże przed rozłożeniem trawy z rolki musi być także odpowiednio nawożone. Na jałowej ziemi nawet trawa najlepszej jakości nie będzie się prezentowała najlepiej. Świetnie sprawdzą się nawozy bogate w azot, można postawić na podłoże z torfu. 

Kiedy już uda się przygotować podłoże można przejść do rozkładania rolek. Akcja powinna być dobrze zaplanowana. Ważne jest także podanie trawnika. 

Właściwą pielęgnacja trawy z rolki 

Trawa z rolki ukorzenia się mniej więcej dwa – czterech tygodni. W tym okresie ważne jest regularne podlewanie. Około dziewięciu tygodni po rozłożeniu rolek konieczne jest skoszenie trawy. Jak wspomniano wcześniej, z trawnika można korzystać niemal od razu jednak do czasu pełnego ukorzeniania zaleca się, aby bardziej na nią uważać np. zrezygnować z biegania po niej, zabaw i innego obciążenia. 

Trawa w rolce to niezwykle wygodny produkt. Dzięki niej można szybko i wygodnie przygotować trawnik, który będzie się prezentował zachwycająco. Trawa przygotowana jest z dobrze skomponowanych mieszanek, dlatego można mieć pewność, że będzie naprawdę gęstą i zdrowa. 

+Artykuł sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY