Osoby, które poruszają się na wózkach zapewne zdają sobie sprawę z tego, że wiele miejsc nie jest odpowiednio przystosowanych do tego rodzaju przemieszczania się. Czasami nawet chodniki potrafią być wyzwaniem, a co dopiero schody czy inne tego typu. Marka Veigel pragnąc ułatwić niepełnosprawnym wykonywanie najprostszych czynności tworzy nowe technologie dedykowane właśnie ludziom z defektami. Jednym z bardziej innowacyjnych i pomysłowych wynalazków są windy samochodowe dla niepełnosprawnych, które pomagają osobom na wózkach inwalidzkich we wsiadaniu do pojazdu.

Jak działa winda samochodowa?

Winda samochodowa to urządzenie, które może być zamontowane w większych pojazdach, których wysokość wynosi około 130 cm. To właściwie jedyne bardziej problematyczne kryterium, które należy spełnić. Samo działanie windy jest niesamowicie banalne, ponieważ osoba na wózku musi się tylko na niej znaleźć, aby zaczęła spełniać swoje niezawodne funkcje. Urządzenie jest składane, dlatego można schować je później w samochodzie i wykorzystać w razie potrzeby.

Jakie zalety reprezentuje taka winda?

  • znacząco poprawia swobodę i samodzielność osoby niepełnosprawnej,

  • dedykowana jest każdemu niezależnie od wieku,

  • można ją spersonalizować do swoich potrzeb, ponieważ dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych,

  • sterowana jest za pomocą pilota,

  • jest niezwykle wytrzymała i reprezentuje bardzo długą żywotność,

Osoby jeżdżące na wózkach dzięki takim wynalazkom jak windy samochodowe mogą czuć się mniej wykluczeni ze społeczeństwa i odzyskać swobodę poruszania się!

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY