Zakup nowego łóżka i materaca stanowi dla nas inwestycję na lata oraz inwestycję w komfortowy i porządny wypoczynek oraz sen. Dobrze więc tą inwestycję w jakiś sposób chronić i pielęgnować.

Odpoczynek i sen w wygodnym łóżku, pachnącym i czystym, jest wspaniałym uczuciem. Materac, , świeżo uprana pościel miła w dotyku, wszystko to sprawia, że czasem nie chce się wychodzić z łóżka. Czy jednak oprócz tych rzeczy pomyśleliście także nad pokrowcem na materac? Zadbany, wyprany i czysty pokrowiec na materac również przyczynia się do komfortowego wypoczynku oraz uczucia świeżości w łóżku. Jakie jeszcze zalety ma pokrowiec i dlaczego warto zwrócić na niego uwagę?

Wiele osób skupia swoją uwagę głównie na materacu. Kupują materac kieszeniowy bądź materac kokosowy lub lateksowy i w zasadzie jest to podstawowym i czasem jedynym celem podczas kompletowania produktów związanych ze spaniem. Oczywiście nie mówiąc o łóżku, które jest zawsze numer jeden. Jeśli nie dysponujemy pościelą, to także rozważamy zakup kołdry i poduszek oraz prześcieradła, czyli standardowego kompletu.

Niestety czasem pomijane są równie ważne, co wspomniane wyżej produkty. Do takich zaliczyć możemy np. nakładkę na materac, ochraniacz, czy pokrowiec na materac. Jak się okazuje, solidna ochrona materaca przed różnego rodzaju zagrożeniami zewnętrznymi to podstawa i powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na produkty, które służą właśnie takiej ochronie.

Do czego właściwie służy pokrowiec na materac?

Oprócz wizualnej i czysto estetycznej roli, pokrowiec na materac służy jako dodatkowa bariera ochronna, zapobiegająca wielu różnym negatywnym czynnikom, które mogą w niekorzystny sposób wpływać na materac, niszczyć go i powodować jego znaczne szybsze zużycie i uszkodzenie.

Jakiego więc rodzaju mogą być to czynniki, przed którymi chronić może pokrowiec na materac?

  1. Zabrudzenia – wszelkiego rodzaju brudne otarcie, plamy po napojach itp., mogą zdarzyć się każdemu. Lepiej więc aby takie rzeczy przyjął na siebie pokrowiec niż bezpośrednio nasz materac. Pranie i czyszczenie materaca to wielokrotnie trudniejszy zabieg niż wyczyszczenie pokrowca. Może też się okazać, że jakiegoś typu zabrudzenie jest nie do domycia i ślad pozostanie już na zawsze.

  2. Uszkodzenia mechaniczne także mogą być tym, na co narażony jest nasz materac. Każdy oczywiście stara się zawsze uważać i nikt raczej specjalnie uszkadzał nie będzie nowego materaca, lecz czasem w różnych nieprzewidzianych sytuacjach może zdarzyć się nam coś, co może zagrozić mechanicznemu uszkodzeniu powierzchni materaca. Jeżeli mamy zwierzęta, mogą one również przyczynić się do tego typu uszkodzeń.

  3. Pot i ścierający się podczas spania naskórek, to także elementy które mogą wnikać głębiej w struktury materaca, powodując szybsze jego zużycie. Jeśli nie zapewniamy odpowiedniej, nawet podstawowej ochrony, powierzchnia materaca może szybko zostać przepocona i nieświeża. Jest to tym bardziej duży problem dla osób, które w nocy mocno się pocą.

  4. Jeżeli posiadamy zwierzęta w domu, pokrowiec na materac, może wówczas doskonale pomóc uchronić właścicieli przed przedostawaniem się sierści i włosów zwierząt na powierzchnię materaca.
    Wiem, jak czasem trudno pozbyć się wszechobecnej sierści na wszystkim co miało kontakt ze zwierzęciem.

  5. Bakterie, grzyby, pleśń, roztocza, czyli wszystko to, o czym wolelibyśmy nie myśleć i zapomnieć. Niestety nie myśląc o tych czynnikach zagrożenia, nie da się ich wyeliminować. Można natomiast starać się minimalizować ryzyko ich wystąpienia i zapewnić materacowi barierę ochronną.

Jak widać tych zagrożeń jest sporo. Tym bardziej więc warto zwrócić uwagę na takie dodatki jak pokrowiec na materac, ochraniacz czy nakładka i nie pomijać ich przy zakupie nowego materaca.

Na co zwracać uwagę przed zakupem pokrowca na materac?

To na co powinniśmy koniecznie zwrócić uwagę kupując pokrowiec, to funkcjonalność, czyli sposób jego zakładania i łatwość zdejmowania z materaca, jakość materiałów z jakich został wykonany, oraz estetyka. Jednym z praktycznych rozwiązań ułatwiających nakładanie i zdejmowanie pokrowca z materaca, jest suwak wszyty po długości i do połowy boków. Pomaga to zdecydowanie w szybkim ściąganiu pokrowca do prania. Takie pokrowce możemy znaleźć chociażby w sklepie Materacnawymiar.pl

Przed praniem powinniśmy zwrócić uwagę na zalecenia producenta, dotyczące temperatury prania w jakiej możemy bezpiecznie prać pokrowiec oraz ewentualne inne zalecenia. Uprany pokrowiec możemy znów szybko po wyschnięciu założyć na materac i cieszyć się ponownie czystością i świeżością.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY