Sterydy anaboliczne, czyli popularne anaboliki, są bardzo różne. Do tych wybieranych najczęściej zalicza się między innymi testosteron. Co ciekawe, jest to steryd, który w sposób naturalny występuje w ludzkim organizmie. U mężczyzn jest go dużo, u kobiet jedynie śladowe ilości. Ten naturalny nie wpływa na rozwój masy mięśniowej. W przypadku tego dostarczanego z zewnątrz jest zupełnie odwrotnie.

Czym jest testosteron?

Testosteron to męski hormon płciowy. Produkują go głównie komórki budujące jądra. Jego śladowe ilości powstają także w nadnerczach. Zalicza się go do androgenów, co oznacza, że warunkuje on męskie cechy płciowe. Za jego zsyntetyzowaniem stoją Leopold Ruzicka oraz Adolf Friedrich Johann Butenandt. Ciekawostką jest fakt, że są to laureaci nagrody Nobla. Mówiąc o testosteronie, należy zaznaczyć, że bez tego hormonu organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Co ciekawe, ma on znaczenie nie tylko w przypadku mężczyzn, ale również kobiet. U każdej z płci pełni jednak nieco inną rolę.

Jaka jest rola testosteronu w organizmie?

Testosteron odpowiada przede wszystkim za pojawienie się męskich cech płciowych. Bez niego plemniki nie są w stanie prawidłowo dojrzewać. Dzięki niemu mężczyźni mają ochotę na seks. Podtrzymuje on funkcje seksualne u panów, odpowiada za ich charakterystyczny ton głosu, chroni przed niektórymi chorobami. Działa anabolicznie, co oznacza, że zmniejsza procesy kataboliczne. W przypadku pań zwiększa libido, niweluje obrzęk piersi, który może pojawiać się przed miesiączką. Jeśli jest go za dużo, może prowadzić do pojawienia się charakterystycznego dla panów owłosienia.

Czy można stosować testosteron?

Jeśli chodzi o anaboliki, to testosteron jest jednym z najczęściej wybieranych. Decydując się na niego, należy pamiętać, aby przestrzegać zaleceń dotyczących dawkowania. Dzisiaj dostępne są sterydy online, a testosteron nie jest wyjątkiem. Jeśli chodzi o sterydy cennik, to kształtuje się on naprawdę atrakcyjnie.

Sterydy anaboliczne pozwalają szybko zbudować masę mięśniową. Zaliczany do nich testosteron gwarantuje bardzo dobre efekty.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY