Jak opisać maszyny do czyszczenia suchym lodem w jak najkrótszych słowach? No cóż, w gruncie rzeczy wystarczy powiedzieć „wygoda plus oszczędność czasu”. Czyszczenie suchym lodem to nowatorska technologia, a wbrew pozorom współczesne innowacje technologiczne to nie tylko przemysł ciężki, ale także specjalistyczne firmy, świadczące profesjonalne usługi sprzątania przemysłowego.

Granulat dwutlenku węgla kontra zanieczyszczenia

Zabrudzenia przemysłowe, chemiczne, czy spożywcze należą do szczególnie silnych zanieczyszczeń. Czyszczenie suchym lodem radzi sobie nie tylko z nimi, ale również z tymi, które potrafią być aktywne chemicznie. Należą do nich np. zaskorupienia powstałe z mieszaniny kurzu przemysłowego i smarów, albo innych substancji.

Innowacyjna technologia – oszczędność czasu i środków

BHP i standardy czystości określone normami to dla przedsiębiorców sprawa oczywista, z kolei zgodnie z duchem czasów technologia to precyzja. Rozwój techniki przyniósł nam więc stosunkowo niedrogi ale efektywny sposób eliminowania efektów ubocznych pracy linii produkcyjnych i urządzeń. Czyszczenie suchym lodem sprawdza się przy myciu i konserwacji maszyn przemysłowych, linii produkcyjnych, magazynów spożywczych, maszyn drukarskich, pojemników przemysłowych.

Nowy rozdział w historii sprzątania przemysłowego

Producenci dopasowują swoją ofertę do okoliczności – im bardziej przodujący producent i im bardziej doświadczony dystrybutor, tym łatwiej określić czy nowatorskie zabiegi sprawdzą się w danej sytuacji. Czyszczenie suchym lodem gwarantuje oszczędności, innowacyjna technologia powszechnie sprawdza się w przemyśle samochodowym, lakierniczym, drukarskim, odlewniczym. Wszędzie tam, gdzie standardy czystości są warunkiem działalności, a zabrudzenia potrafią być trudne do usunięcia, czyszczenie suchym lodem staje się optymalnym rozwiązaniem.

Czyszczenie suchym lodem

Warto zauważyć, że suchy lód doskonale zastępuje metodę czyszczenia ultradźwiękami, pozwala na dogłębne usuwanie intensywnych zabrudzeń dzięki temu, że jest w stanie spenetrować praktycznie każdą strukturę, łącznie z tak zwanymi trudno dostępnymi miejscami. Standardy bezpieczeństwa i związane z nimi standardy czystości są przepisami związanymi z ochroną środowiska, tymczasem suchy lód pozwala na mycie nie tylko szybkie ale i ekologiczne. Jeszcze kilka lat temu, najlepszym rozwiązaniem dla usuwania zabrudzeń np. z maszyn drukarskich były alkaliczne preparaty wymagające znacznego zużycia wody, a co za tym idzie – produkcji toksycznych ścieków. Sam zabieg mycia również był zawodny – niektóre części maszyn mogły zostać porysowane, albo uszkodzone kiedy niewykwalifikowana załoga pomagała sobie szpachelkami, szczotkami drucianymi i silnymi środkami chemicznymi, niezbyt przyjaznymi dla środowiska. Ślady po klejach i farbach zwykle eliminowano toksycznymi rozpuszczalnikami, dziś to już na szczęście przeszłość.

Show must go on

W przeważającej większości wypadków zastosowanie suchego lodu do czyszczenia linii produkcyjnych i maszyn przemysłowych nie wymaga wstrzymywania ich pracy. Suchy lód jest materiałem specyficznym i umożliwia umycie całego zakładu bez konieczności przestojów. Takiej oszczędności nie daje żadna z tradycyjnych metod usuwania choćby karmelu, czy gumy arabskiej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY