Mieszkanie lub działka budowlana są wymieniane bardzo często jako dobra inwestycja szczególnie w perspektywie długoterminowej. Ceny nieruchomości są jednak bardzo zróżnicowane w różnych regionach kraju w zależności od wielu czynników, głównie tych związanych z możliwościami zarobkowymi. Konin, jako średniej wielkości miasto w Polsce sam w sobie nie stanowi już atrakcyjnej lokalizacji, gdyż przemysł ciężki na bazie którego powstało miasto przeszedł bardzo głęboką metamorfozę. W efekcie, lokalne zakłady znacznie zredukowały zatrudnienie co również przełożyło się na ogólną charakterystykę gospodarczą miasta.

Rynek nieruchomości w Koninie nie jest zatem tak prężny jak w Poznaniu czy choćby Kaliszu, w którym wciąż można zauważyć mnożące się inwestycje budowlane. Jednakże, położenie miasta przy autostradzie umożliwia sprawną komunikację z Poznaniem, w którym ceny nieruchomości potrafią osiągać bardzo wysokie pułapy. Jest to jeden z powodów, dla których inwestycja w mieszkanie w tym mieście może przynieść wymierne korzyści i okazać się naprawdę dochodowa. Konin to również miasto, z którego wiele osób wyjechało do pracy za granicę zostawiając tu jednak swoją rodzinę. Taki stan rzeczy powoduje, że starają się oni pracować jak najwięcej i jak najintensywniej, aby w jak najkrótszym czasie uzbierać niezbędną kwotę na zakup własnego lokum. W ten sposób, lokalny rynek nieruchomości napędza się siłą własnych mieszkańców, którzy w danym czasie zmuszeni są jednak mieszkać z dala od własnej rodziny.

W miarę bliskie sąsiedztwo Konina z Poznaniem jest też czynnikiem wpływającym na ceny nieruchomości w regionie. Bywa, że mieszkańcy Poznania zainteresowani są mieszkaniami w Koninie, gdyż ich ceny są niższe w porównaniu do tych na rynku poznańskim. Z drugiej jednak strony, z perspektywy przeciętnego mieszkańca Konina ceny mieszkań z tego powodu rosną co powoduje, że coraz trudniej jest kupić własne lokum. Z tego względu, wiele osób znajduje się w swego rodzaju pułapce, gdyż ich dochody są w ocenie banku zbyt niskie, aby mogli oni uzyskać kredyt na mieszkanie, a z drugiej strony osoby takie zmuszone są płacić za wynajem mieszkania innym. Cena wynajmu czasami równa jest potencjalnej racie kredytu, na którą teoretycznie takich osób nie stać, a bywa również, że wynajem generuje większe koszty niż kredyt, którego nie mogą jednak dostać. Taka sytuacja skazuje wiele osób na pozostanie przy wynajęciu mieszkania. Trwa to często wiele lat co powoduje, że jeśli już komuś uda się kupić mieszkanie w Koninie w celu jego wynajmowania może on liczyć na stałe zainteresowania swoją ofertą, a co za tym idzie, stałym napływem gotówki. Jest to zatem kolejny czynnik wpływający na konkurencyjność mieszkań w Koninie jako inwestycji długoterminowej.

Należy również zauważyć, że w Koninie działa aktywnie kilkadziesiąt biur i agencji nieruchomości. Działa to z korzyścią dla potencjalnych klientów, gdyż zwiększa to ich szanse na znalezienie odpowiedniego lokum, a dodatkowo mogą oni liczyć na atrakcyjne stawki pobierane przez samo biuro nieruchomości. W celu lepszego rozeznania na rynku konińskim można bezpośrednio przeszukiwać dostępne oferty online trafiając na losowe informacje lub zapoznać się z ofertą na stronie https://www.ap-nieruchomosci.pl. Odpowiednio wnikliwa analiza dostępnych ofert stanowi podstawę do dokonania najtrafniejszego wyboru nieruchomości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY