Skóra wrażliwa i sucha to typy, które tak jak w przypadku atopowego rodzaju, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Skóra, która jest jednocześnie sucha i wrażliwa uchodzi za najtrudniejszą w pielęgnacji, co przekłada się na trudność w dobraniu odpowiednich kosmetyków. Dlaczego? To połączenie sprawia, że cera jest widocznie przesuszona, ale jednocześnie wrażliwa na większość mocnych kosmetyków i czynniki zewnętrzne. Nie należy jednak mylić skóry atopowej z wrażliwą i suchą, gdyż AZS to choroba.

To co łączy te typy cery to fakt, że ich pielęgnacja musi być delikatna, pozbawiona mocnych i drażniących składników. Warto pamiętać, że ważne jest tutaj nawilżanie. Cera wrażliwa i sucha powinna być nawilżana co najmniej dwa razy dziennie. Przy skrajnych temperaturach warto zabezpieczać ją również przez wyjściem na zewnątrz. Należy również pamiętać o dokładnym oczyszczeniu, szczególnie po całym dniu. Nieodpowiednie usunięcie resztek makijażu, zanieczyszczeń z powietrza czy kremów z rana może powodować, że krem nie zostanie wchłonięty w całości. Pielęgnacja skóry atopowej, suchej i wrażliwej została opisana dokładnie na stronie Novaclear.

W codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej i suchej często pomijana jest skóra głowy. Warto pamiętać, ze jest ona również delikatna i podatna na wszelkie negatywne czynniki zewnętrzne. Dbanie o nią może przynieść doskonałe efekty widoczne zarówno w kondycji skóry, ale także włosów. Z tych względów polecamy stosować dedykowane szampony z linii ATOPIS, które oczyszczają i jednocześnie nawilżają najczęściej zapominaną skórę na naszej głowie.

Jedno jest pewne: odpowiednia pielęgnacja, nastawiona na nawilżenie i zapobieganie pojawiania się podrażnień i stanów zapalnych to krok w stronę wyeliminowania nieprzyjemności związanych ze skórą wrażliwą i suchą.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY