Negatywna opinia w Google nie jest z pewnością powodem do załamania. Czasem klienci podchodzą do opinii internetowych bardzo emocjonalnie i jeden szczegół może sprawić, że dostaniemy 3,2 lub nawet 1 gwiazdkę za wykonaną przez nas usługę. Nie oznacza to, że zrobiliśmy coś źle. Czasem najdrobniejsze szczegóły wywołują irytację klientów, przez co trzeba liczyć się także z odsetkiem negatywnych opinii, który nie powinien mieć większego wpływu w momencie, kiedy większość opinii jest pozytywna.

Odniesienie się do opinii

Bardzo dobrym sposobem na opinie Google jest po prostu odniesienie się do danej sytuacji i rozwiązanie konfliktu w sposób cywilizowany. Jeśli podejdziemy w sposób pozytywny do klienta, inni klienci zobaczą, że nawet jeśli coś poszło nie tak, my mieliśmy zawsze dobre intencje a ponadto dążymy do rozwiązania konfliktu w sposób pozytywny, na korzyść klientów. Taka postawa jest doceniana przez większość nowych klientów w sieci.

Nieuczciwa opinia Google? Jest na to sposób!

Na całe szczęście Google moja firma daje nam panel, za pomocą którego możemy edytować dane naszej firmy a także zarządzać opiniami. Jeśli negatywna opinia w naszym odczuciu jest niesłusznie nam przypisana, bądź została napisana po złości, wtedy możemy odwołać się do Google, opisując nasz problem jak najdokładniej.

Czasem zdarza się, że opinia dotyczy poprzedniej firmy, która realizowała usługi w lokalu, w którym aktualnie my prowadzimy swoje usługi w sposób rzetelny. Czasem opinia jest po prostu krzywdząca dla firmy, dlatego też mamy możliwość uczciwego odwołania się, jeśli czujemy, że nasz klient nie miał racji. Ostateczna decyzja należy oczywiście do Google.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY