Jeśli prowadzisz sklep internetowy na pewno ciągle dążysz do zwiększenia zainteresowania swoją ofertą oraz do wzrostu sprzedaży. Wielu przedsiębiorców inwestuje w marketing, nowy wygląd maski sklepu czy różnego rodzaju promocje. Jednak nie każdy zwraca uwagę na jeden z najważniejszych aspektów każdego sklepu internetowego. Jest to fotografia produktowa. To z pozoru proste fotografie produktowe na białym tle. Czasami widzimy lekkie odbicie lub cień rzucany przez produkt. Wydawałoby się, że takie zdjęcia są proste w wykonaniu i nie można w nich zbyt wiele poprawić. Nic bardziej mylnego. W poniższym artykule rozwiniemy nieco ten temat oraz opiszemy dlaczego nie warto oszczędzać na zdjęciach produktowych w naszym sklepie internetowym.

Dobra fotografia produktowa – czyli jaka?

Przede wszystkim dobrej jakości. Wpływ na to ma zastosowany sprzęt oraz doświadczenie i umiejętności fotografa produktowego. Studio fotografii produktowej korzysta z najwyższej klasy sprzętu fotograficznego. Super ostre obiektywy, profesjonalne lampy błyskowe i akcesoria oraz oczywiście aparat cyfrowy oferujący wysoką rozdzielczość wykonywanych zdjęć. To wszystko może się jednak okazać bezużyteczne bez odpowiedniego doświadczenia oraz wiedzy. Fotograf produktowy jak sama nazwa wskazuje skupia się na wykonywaniu fotografii produktowych. Jest to oddzielna dziedzina fotografii, która wymaga zupełnie innego podejścia i sprzętu niż inne rodzaje fotografii.

Ile wykonać zdjęć produktów do sklepu internetowego?

Na pewno więcej niż jedno. W bardzo wielu sklepach internetowych spotykamy się z tylko jednym i to często słabej jakości zdjęciem danego przedmiotu. Istnieje naprawdę bardzo mało przedmiotów, które można w wyczerpujący sposób pokazać za pomocą jednego zdjęcia produktowego. Przedsiębiorcy bardzo często ograniczają liczbę zamawianych fotografii produktowych w obawie przed wysokim kosztem wykonania sesji. Jest to jednak błąd, gdyż klient, który otrzyma więcej dokładnych zdjęć produktu z całą pewnością będzie nim bardziej zainteresowany. Zwiększy to również wiarygodność naszej oferty na tle konkurencji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY