Ręcznie robione produkty, tzw. rękodzieło – są coraz chętniej wybierane przez Polaków. Kochają je przede wszystkim kobiety, ale coraz więcej mężczyzn także interesuje się produktami handmade i coraz częściej przegląda oferty sklepów i serwisów ogłoszeniowych z rękodziełem.

Co jest najbardziej popularne wśród rękodzieła? Można by raczej zapytać, co popularne nie jest? Na to drugie pytanie odpowiedź jest prosta. Popularność produktów handmade wzrasta, a także poszerza się asortyment tych produktów. Jednak czy to będą osobiste gadżety, czy elementy wyposażenia wnętrze, ozdoby czy elementy garderoby – wszystkie z roku na rok zyskują na popularności. Rękodzieło czaruje poszerzającą się grupę wielbicieli wyjątkowością, kreatywnością wykonania i jakością poszczególnych produktów.

Co ja najbardziej lubię wśród produktów handmade? Kocham w ogóle rękodzieło i z tej miłości powstał internetowy serwis z rękodziełem artwitryna.pl. A co najbardziej mi osobiście przypada do gustu? Jako wielki miłośnik czytania książek uwielbiam zamawiać ręcznie wykonane zakładki do książek. Najczęściej zamawiam u artystów rękodzielników ręcznie malowane zakładki z motywami związanymi z książkami lub seriami książek. Zakładki są też tym produktem handmade, który najczęściej wybieram na drobne upominki dla bliskich na urodziny, dzień kobiet czy święto babci i dziadka.

Poza tym, jako wielki miłośnik wszelkich produktów pszczelich, uwielbiam ręcznie robione świece z wosku pszczelego. Naturalny wosk pszczeli ma specyficzny zapach, przypominający nieco miód oraz propolis. Świece takie są też wyjątkowe z innego względu – w odróżnieniu od świec parafinowych, świece woskowe mają udowodnione właściwości poprawiające nasze zdrowie.

Innym rękodziełem, które lubię i które niekiedy kupuję na upominki dla bliskich, są ręcznie malowane kubki oraz podkładki pod kubki. Stanowią one świetny i uniwersalny komplet, który może być niemal dowolnie spersonalizowany. Można zamówić specjalnie przygotowany zestaw, który będzie wyjątkowy i doskonale przyjęty przez niemal dowolną osobę – może mieć motyw przyrodniczy, ulubionego zwierzaka, motyw związany z pracą, zainteresowaniem czy z ulubioną książką, filmem bądź grą.

To są tylko przykłady, bo w każdej kategorii rękodzieła dosłownie każdy może znaleźć coś dla siebie. Zapewniam!

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY