Nagła awaria pojazdu może przytrafić się każdemu, nawet jeśli jego samochód jest zadbany. Po zjechaniu na parking albo oznakowaniu auta trójkątem ostrzegawczym, kolejną czynnością może być samodzielna naprawa, wezwanie mobilnego mechanika albo pomocy drogowej. Warto zwrócić uwagę na tę ostatnią opcję. Jest to najbardziej rozsądne wyjście, szczególnie w miastach takich jak Poznań, w których ruch na drogach jest wzmożony.

Firmy specjalizujące się w pomocy drogowej, takie jak na przykład https://www.holuje.pl/pomoc-drogowa-poznan/, oferują wiele praktycznych form pomocy. Z usług takich fachowców mogą korzystać posiadacze następujących typów pojazdów:

  1. auta osobowe,

  2. motocykle,

  3. pojazdy dostawcze,

  4. samochody ciężarowe,

  5. maszyny rolnicze,

  6. maszyny budowlane, itp.

Profesjonalna pomoc drogowa zapewnia kompleksowe wsparcie. Oto różne formy pomocy, na które mogą liczyć klienci.

Profesjonalne holowanie samochodów

Podstawową usługą świadczoną przez pomoce drogowe jest oczywiście holowanie. Nie zawsze pojazd da się naprawić w terenie (np. gdy dojdzie do poważnej awarii albo stłuczki). W takiej sytuacji konieczny jest załadunek auta na specjalną lawetę i jego transport do klienta, pobliskiego warsztatu lub w inne wskazane miejsce. Profesjonalne pomoce drogowe wykonują takie zadania sprawnie, bezpiecznie i często wyjeżdżają do takich zleceń w obrębie nie tylko Poznania, ale całej Polski i krajów Unii Europejskiej.

Skuteczna naprawa aut na trasie

Czasami może dojść do jakiejś drobnej awarii w stylu przepalenia żarówki, uszkodzenia przewodów wysokiego napięcia, itp. W takich sytuacjach pracownicy porządnych pomocy drogowych, dojeżdżają do klienta z potrzebnymi częściami i narzędziami w celu dokonania naprawy bez konieczności holowania. Dzięki takiej pomocy można od razu ruszyć w dalszą podróż i zaoszczędzić sporo czasu. Przykładem takiej pomocy może być też awaryjne uruchomienie pojazdu z rozładowanym akumulatorem oraz wymiana uszkodzonego koła.

Inne formy wsparcia

Wiele pomocy drogowych oferuje również inne formy wsparcia. Jedną z nich jest odholowanie samochodu ze źle zatankowanym paliwem w celu jego odpompowania ze zbiornika. Inną formą wsparcia jest dowóz paliwa. Warto zaglądać na oficjalne strony internetowe takich firm, aby poznać szczegółowy zakres świadczonych usług.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY